Header Ads

Esad konuştu: "Türkiye bir avuç para ile ayarlandı"

Esad konuştu: "Türkiye bir avuç para ile ayarlandı"
Esad konuştu: "Türkiye bir avuç para ile ayarlandı"

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Rus İzvestiya Gazetesine mülakatta bulundu. Esad'ın konuşmasından satır başları şöyle;

- Amerika, topraklarımıza savaş açması sonucunda Vietnam'dan bu yana karşılaştığı sonuçla karşılaşacaktır; başarısızlık... Suriye’nin Batının kuklası olacağını sananlar yanılıyor ve bu asla gerçekleşmeyecek bir hayalden ibarettir. Dünyaya mesajımız budur.

- Türkiye gibi açık ve uygar bir topluma sahip büyük bir devletin kapalı bir mantığa sahip bir körfez ülkesi tarafından bir kaç dolarla yönetilmesi oldukça esef vericidir. Şüphesiz ve tabii ki tüm bunun sorumlusu Türkiye halkı değil de, Türkiye Hükümeti Başkanıdır. Türkiye halkı bizimle bir çok geni, örf, adet ve ortak paydaları paylaşıyor

- Mücadele ettiğimiz grupların büyük çoğunluğunu el Kaide fikrini taşıyan Tekfirci Gruplardır. küçük bir bölümü ise kanun kaçaklarından oluşmaktadır. Onlara mesajımız
TERÖRÜN VURDUĞU HER YERDE TERÖRÜ VURACAĞIZ"


- Dünyanın hiçbir ordusu, devletin bütün toprakları üzerinde tam teçhizatlı olarak bulunamaz. Teröristler bu durumdan yararlanarak ordunun bulunmadığı her bölgeye giriyorlar. Farklı yönlerde hareket ediyorlar ve biz de onları her yerde kovuşturuyoruz ve girdiğimiz her bölgede tamamıyla temizliyoruz. Dolayısıyla sorun teröristlerin bulunduğu bölgeler değil dışarıdan büyük sayıda terörist gelmesidir.

İsrail teröristlerle işbirliği yaptığını bizzat söyledi. Defalarca hastanelerinde onlarca teröristi tedavi etti, sınırda teröristlere darbe İndirdiğimiz zaman İsrail baskıyı hafifletmek amacıyla güçlerimizle çarpıştı, onları kuşattığımız zaman İsrail bariyerleri kaldırıp diğer tarafa geçmelerine ve karşı taraftan saldırmalarına İzin verdi.

- Kimyasalla ilgili olarak - Dünyada herhangi bir taraf, özellikle büyük bir devlet, önce suçlama yapıp sonra delil toplamaz. Amerika yönetimi önce suçlama yapıp sonra delil toplayacağını açıkladı. Bu yönetim uzaktan hangi delilleri toplayacak acaba. Bu yaptıkları açıklama akılları küçümsemektir.

- Teröristlerin kontrolü altında olduğu söylenen ve ordunun kimyasal silah kullandığı iddia edilen bölge ordumuzla temas noktasıdır. Hangi devlet güçlerinin temas içinde olduğu bir bölgeyi kimyasal silah ya da kitle imha silahlarıyla vurur. Bu akla mantığa aykırıdır.


- ABD ve müttefikleri askeri müdahale İle herhangi bir savaşı başlatabilirler. Fakat nereye uzayacağını nasıl sonuçlanacağını kestiremezler. 

Blogger tarafından desteklenmektedir.