Header Ads

‘Başkanlık bir ABD-CIA projesidir’ | Her şey Büyük İsrail Devleti Projesi için...

akp'nin gerçek yüzü, Ak parti, başkanlık sistemi, anayasa, cia, mossad, Projesi (BOP), büyük israil projesi, şehit, vatana ihanet, rıza sarraf, 3. dünya savaşı, suriye sorunu,


AKP eski Milletvekili ve deneyimli politikacı Mehmet Dülger, başkanlık anayasasının ABD projesi olduğunu söyledi.

‘Başkanlık anayasası bir ABD-CIA projesidir’

DYP ve Büyük Türkiye Partisi’nin kurucularından AKP eski Antalya Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu eski Başkanı Mehmet Dülger, partide bulunduğu dönemde kafasındaki sorulara yanıt alamadığını,paketin bir ‘ABD projesi’ olduğunu söyledi.

Dülger, “Bazı halleri izahtan kaçındıklarını gördüm. Bir kere, Kızılcahamam toplantısında, ‘Burada madem aile içindeyiz, bana Büyük Ortadoğu Projesi nedir, bizim eşbaşkanı olmamız nedeniyle bize düşen görevler nelerdir, bizim Türkiye olarak böyle büyük bir projede yerimiz ne olacak’ diye sordum. Cevap olarak ‘öğle tatili geldi’ cevabını aldım. Hiçbir açıklama yok. Bu benim için çok büyük bir soru işaretidir” dedi.

‘ABD PROJESİDİR…’

“CIA eski Türkiye şefinin 2006’da Beyaz Saray’a sunduğu bir Türkiye raporu var. Raporda, ‘Eğer ABD’nin çıkarı Türkiye’de bir federal devlet kurulmasıysa, mutlaka ve öncelikle yargıyı, orduyu, meclisi ve hükümeti tek elde toplayan başkanlık rejimine geçilmelidir. Tek adamı ikna etmek, birbirini denetleyen yapıyı ikna etmekten çok daha kolay olacaktır’ deniyor. Sonuç olarak bu Anayasa değişiklik paketi, bir ABD projesidir.”

‘ŞEHİTLER NE OLACAK?’

Dülger “Şimdi zaten hesap verilmiyor, bu Anayasa paketi ile hesap verme işi tamamen ortadan kalkacak” dedikten sonra “Geçen günlerde Dışişleri Bakanımız ABD’nin Dışişleri Bakanı ile görüştü. Ben bilmek istiyorum, ne konuştular? Bu bizi son derece ilgilendiren bir konu, neden açıklanmıyor? Fırat Kalkanı nasıl ve neden bitti, orada verdiğimiz şehitler ne olacak? Ama bunun açıklaması yok” ifadelerini kullandı.

‘RIZA SARRAF AKP’NİN YUMUŞAK KARNI’

Rıza Sarraf davasının AKP’nin yumuşak karnı olduğunu söyleyen Dülger şu ifadeleri kullandı:

“Soruşturma daha da genişlemez çünkü bir yararı yok. Rıza Sarraf konuştu, bu Halkbank’ın genel müdür yardımcısı ABD’ye giderken tutuklanacağını bile bile gitti. Mayın eşekleri vardır, mayın döşeli araziye önden onları gönderirler. İşte bu adam gönderildi. Ama bana kalırsa devamı gelmeyecek, çünkü edinilen bilgiler ABD tarafından buraya karşı koz olarak kullanılacak.”

İşte Recep Tayyip Erdoğan Gerçekleri

| Akademi Dergisi
Blogger tarafından desteklenmektedir.