Header Ads

Burası Türkiye, sağlığını gözeterek bol bol yoğurt ye ama o bile seni kanser etsin. Milletin tepkisi arşa varmışken yetkililer bu gıda terörünü tepkisizce izlesin | SağlıklıYaşam.TV

yavuz dizdar, doktor, onkolog, yoğurt, gıda terörü, katkı maddeleri, koruyucu, sağlık, sağlıklı yaşam tv, kanser, neden kanser oluyoruz, akademi dergisi, gıda endüstrisi,

Dr. Yavuz Dizdar, son dönemde artan kanser vak'alarında endüstriyel yoğurdun etkisinin ilk sırada olduğunu söyledi. Dr. Yavuz Dizdar, hazır yoğurtlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Dr. Dizdar, kanser hastalığının her geçen gün artığını belirterek, "Etrafımızda her gün birisine kanser teşhisi konulduğunu duyuyoruz. Uzmanlar, kanserdeki bu kadar yoğun bir artışı yalnızca sigara, alkol ve obezite ile açıklamanın mümkün olmadığını düşünüyor.

Beslenme açısından da birbirinden çok farklı sosyal statüdeki insanlarda da kanser görülüyor. 'Hayatınızdan çıkarın diyebileceğiniz neler var' diye sorarsanız bilim adamları olarak geçtiğimiz yıllarda bunu çok tartıştık. Birinci sırada olan yoğurt hala ilk sıradaki yerini koruyor. Bizim ülkemizde yoğurt, diğer ülkelere göre açık ara daha çok tüketilen bir üründür. Yoğurt, beslenmeden öte insan vücudunun dengesinin korunması açısından da çok önemlidir'' dedi.

"ENDÜSTRİYEL YOĞURTTAN UZAK DURULMALI"

Endüstriyel yoğurdun yapay bir ürün olduğunu ileri süren Dr. Dizdar, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Dolapta bekleyen yoğurdu haftalar boyunca üstten yemeye devam etseniz bir şey olmuyor. Bunu ben defalarca test etmiş biri olarak biliyorum. Biraz dikkat eden herkesin de bildiğini düşünüyorum. Bir ürün bu kadar çok tüketiliyorsa, bu kadar derin bir değişime gitti ise sorun var demektir.

Bir gıdanın bozulma biçiminin dönüşmüş olması, ekşimenin ötesinde küflenmeyi bile atlıyor olması, içerikte çok fazla değişiklik yapıldığını gösterir. Kimse kusura bakmasın. Bunlar yoğurt değil. Bu yoğurt yöntemi bilinçli bir şekilde Türkiye'ye dayatılıyor. Bu güçler, yoğurda ilişkin Türkiye'deki yasal tebliğleri bile değiştirdi." 

Dizdar, Kendisinin bu konuda eleştirileri gündeme getirdiğinde bazı endüstriyel yoğurt üreticilerinden, ''Hocam size bozulmayan yoğurt verdik daha ne istiyorsunuz''  diyenlerin olduğunu dile getirdi.

Blogger tarafından desteklenmektedir.