Header Ads

Mehmet Fahri Sertkaya kimdir ve kendisine nasıl ulaşılabilir?

Akademi Dergisi, SpaceExplorer.TV, Psikiyatrinin Karanlık Yüzü, SağlıklıYaşam.TV, Soykırım Gerçekleri, Fetva Emini, ezberbozan, Doğu Türkistan'da Çin katliamı, AKPKK, CIA, MOSSAD, sansür, oda tv, sözcü gazetesi, yılmaz özdil, uğur dündar, sebahattin önkibar, atatürk, adnan oktar, bilim kurgu, mehmet fahri sertkaya, kimdir, kadir mısıroğlu, cübbeli ahmet hoca, ahmet mahmud ünlü, FETÖ, ihsan şenocak, süleymancı mı, merkez, yasaklama, sekreterya, telegram, cemaat, arif ahmet denizolgun, alihan kuriş,


Mehmet Fahri Sertkaya, çok etkili yüzlerce web sitesi ve blogun, ayrıca çok sayıda markalaşmış sosyal medya sayfası ile video kanalının sahibi, yöneticisi ve yazarıdır. Henüz genç yaşlardadır. Yedi senedir aralıksız olarak masaüstü yayıncılık yapar. Daha çok Akademi Dergisi ve sonra SpaceExplorer.TV siteleri ile tanınır ama Psikiyatrinin Karanlık Yüzü sitesinden tutun SağlıklıYaşam.TV'ye, Soykırım Gerçekleri sitesinden tutun Fetva Emini sitesine kadar çok sayıda sitenin sahibidir. Aslında bunlardan da ziyade, yüzlerce farklı meselede açtığı ezber bozucu yüzlerce ayrı blogu ile de göz önüne çıkmıştır. Zaten lakabı da yedi yıldır 'ezberbozan'dır. 

Sıradışı birisidir. Bir bakarsınız dini meselelerde çok sarsıcı ve beğenilen yazılar yazar, hemen aynı gün bir bakarsınız uzayın derinliklerine açılır ve yine ezber bozar, yine aynı gün size Tıbbın Karanlık Yüzü'nü anlatır ya da sağlıklı bir hayat yaşamak için bilmeniz gerekenleri anlatır. Kansere karşı etkili yöntemleri anlattığı bir yazısı kısa sürede sadece ülkemizde on milyonlarca kişiye ulaşmış ve tesir etmiştir. Ya da 'Doğu Türkistan'da Çin katliamı' yalanlarını, yüzlerce yalan haberi ve görseli tek tek çürüterek ve paylaşımları milyonlarca kişiye ulaşarak çürütmüş, AKPKK ile CIA ve MOSSAD'ın, IŞİD'i Çin'e de yayma planlarına büyük bir darbe vurmuştur. Bu yüzden 'derinler' onu hiç sevmezler. Bir türlü siteleri ve sayfaları ve video kanalları yüz binlerce takipçiye ulaşamaz. Ya sık sık kapatılır ya da açık iken kapalı bir ayarda tutulur ve şiddetli bir şekilde sansürlenir. Çok zaman, uygulanan sansürleri teknik ispatları ile de takipçilerine paylaşmıştır. 

Yine aynı gün bir fetva sorarsınız, size gayet anlaşılır şekilde ve kaynakları ile izah eder. Ve yine aynı güne siyasi meseleleri analiz ettiği yazıları ile tarihe dair yazılarını sığdırabilir. Mesela Putin'in hangi meseleye dair neler konuşacağını tahmin eder ve uzunca yazar, ertesi gün Putin, sanki o yazıyı alıp da okumuş gibi konuşur uluslar arası öneme sahip bir meselede bile... Pek anlatıp reklam etmeyi sevmez ama zaten yıllardır çok sayıda ülkenin büyük elçilikleri tarafından aranıp takdir edilmişliği, teşekkür almışlığı, siyaset sahnesine çekilmek istenmişliği vardır. Çok sayıda ünlü yazarın 'Bilgi alış verişinde' bulunmak istediği bir kişidir. Yine Kadir Mısıroğlu'nun kitaplarına kadar, son yedi senede yayınlanmış abartısız yüzlerce kitapta çok büyük bir tesiri vardır ama adı yoktur. 


Kabullenmek, itiraf etmek istemezler ama kendisine çok zıt fikir ve itikattaki insanları ve çevreleri de çok ciddi oranda etkilemiş birisidir. Sözcü gazetesi, Oda TV, bunların editörleri, yazarları çok iyi bilirler Mehmet Fahri Sertkaya'yı... Soner Yalçın üzerindeki mfs etkisi, ta üsluba ve seçilen kelimelere kadar çok zahir olunca, mfs takipçileri bile bunun farkına varınca, zor toparlamıştır kendisini mesela... 

Yine Yılmaz Özdil'in, Uğur Dündar'ın çok kızıp da isim vermeden Mehmet Fahri Sertkaya'ya kapak yapmaya çalıştığı olmuştur ara ara... Tabii ki netice aldıkları görülmemiştir. Sebahattin Önkibar'ın bir kitabı vardır, zan edersiniz ki mfs'nin o hususlardaki yıllardır yaptığı bütün yayınları alınıp, iyice okunup anlaşılıp, kendi cümleleri ile anlatmış hali gibidir. Hatta bir kere sormuştur sayfasında 'Sebo! Bu ne iş?' diye ama oralı olmamıştır Sebo... Yine de sevmez Sebahattin Önkibar Mehmet Fahri Sertkaya'yı ve ismini vermeden atarlanır 'Atatürk düşmanı' diyerek. Kamalist bir hakimenin, Gülperi Güneş isimli son derece sorunlu bir hakimenin yargısız infaz yapması ile önce 2,5 yıl hapis cezası, sonra aynı hakimenin, aynı yayınlardan ve sitelerden sebep bir iki ay sonra verdiği bir de 3 yıl 9 ay hapis cezası almışlığı vardır mfs'nin... En komiği de şudur ki, söz konusu sitelerinden ve yayınlarından sebep daha önce başka bir davada yargılanıp beraat etmişliği olmasına rağmen vaziyet budur ve bu hapis cezası verilen skandal yargılama yetmezmiş gibi, aynı siteler ve yayınlar hakkında başka şikayetler de devam etmektedir. Bu şikayetlerin hepsini de, mfs'nin çok büyük darbeler vurduğu Adnan Oktar grubunun adamları yapmıştır, yapmaktadır. Skandal bir yargısız infaz ile hapis cezası verilen iki karar, temyiz aşamasındadır. Kısa süreliğine medrese-i Yusufiye'yi görmüşlüğü de vardır ve onlarca adli para cezası da almıştır, net sayıyı gerçekten kendisi de bilmez. 

Anlatması gerçekten çok uzun gider mfs'yi... Şiiri, hikmetli sözleri sever, belirli şartlara uyan müziklerle arası da iyidir. Bilim kurgu yazıları bile yazar ve Hürriyet gazetesi bile gerçek zan ederek 'Dünya dışı böcek' başlığı ile internet sitesinde yayınlar. Hani nerede ise, karşınıza alıp hangi sahadan sorular sorsanız, size anlatacağı bir şeyleri vardır. Yıllardır, doğrudan ya da dolaylı olarak, on milyonla T.C. vatandaşına, çok muhtelif meselelerde derinden tesir etmiş birisidir. Yurt dışından da çok ciddi bir takipçi kitlesi vardır. Ama yeterince tanınmaz. Çünkü beş yıl kadar, bütün yazılarını, emeklerini, araştırmalarını imzasız olarak paylaşmış, başkalarının ç/alıntılamasına da müdahale etmemiştir. Hala da çok meşhur ve saygın bilinen yazarlar bile ç/alıntılar ama yine de müdahale etmez. 'Dava muvaffak olsun da varsın bizim yerimiz caminin pabuçluğu olsun' demiş Süleyman Hilmi Tunahan hazretlerinin yolundadır zira... Süleymanlıların AKPKK'yi sevmediği çok net ortadadır, cemaatin duruşu bu hususta en başında beri netti, şimdi de nettir ve cemaatin neden bu duruşa sahip olduğunu, AKPKK'nin gerçek ve çirkin yüzünü gösterir abartısız yüzlerce ses getirmiş yayının sahibidir mfs... Süleymanlılar cemaatin merhum lideri Arif Ahmet Denizolgun'un topluca kovduğu ve 'Hala bu partinin peşinde koşup büyük sözü dinlemiyorsanız, siz bizim kardeşimiz falan olamazsınız. Şu kurslarda içtiğiniz çorbalar bile haram olsun' manasına gelen sözler söylediği AKPKK'nin peşinde koşan sözde Süleymanlılar, hiç sevmezler Mehmet Fahri Sertkaya'yı. O da onları sevmez ve hiç de gizlemez. O da topluca kovar sayfalarından ve sitelerinden böyle sahtekarları... Yine de cemaat merkezine/yönetimine itaatsiz olduğu iftiraları atılır ve lüzumu halinde bu iftiraları atanları ses kayıtları, telefon görüşmeleri ile çok fena bozar ve aleme maskara da eder mfs... 

Şu an itibari ile, çok ama çok geniş ve farklı sahadan meselelere temas eden 15 binin üzerinde yazısı vardır. Buna rağmen hiçbir yazısında cahillik, uydurmacılık, saçmalık, birbirini yalanlama, gülünesi komik haller, ciddiyetsizlik v.s. bulunamamıştır. Bu yüzden olsa gerek, senelerdir, cemaatten AKPKK şakşakçısı oldukları için topluca kovulmuş bazı zevat, gerçekleri ispatları ile yazdığı için nefret ettikleri mfs'nin önünü kesebilmek için sahte yasaklama yazıları yazıp, cemaat merkezinin yasakladığı sosyal medya ve whatsApp ortamlarından paylaşıp durmak komikliğine de düşerler. 

Bir bakarsınız aynı günde hem Kadir Mısıroğlu'nun, hem Cübbeli Ahmet Hoca'nın, hem İhsan Şenocak'ın, hem Tayyip Erdoğan'ın, hem Devlet Bahçeli'nin, İsmailağa cemaatinin, FETÖ'nün üzerine gider. Kimseden korkusu yoktur. Aciz kalan Kadir Mısıroğlu bir milyon takipçisinin önünde Mehmet Fahri Sertkaya'yı hedef gösteren, karalayan paylaşımlar yapar, hiç geri vitese takmaz mfs... Yedi senedir bir kere bile geri vitese taktığını gören, duyan olmamıştır. 

Kadir Mısıroğlu'nun kitaplarındaki gülünesi hataları, samimiyetsizlikleri hatta küfre bile götüren, itikadı bozan sapıklıkları ispatları ile anlatır. Cübbeli Ahmet Hoca denilen Ahmet Mahmut Ünlü'yü ispatları ile öyle zor duruma düşürür, gerçek ve çirkin yüzünü öyle bir meydana serer ki beş koca sene Mehmet Fahri Sertkaya'ya karşılık bile veremez. Sonra nerede ise yıkılmak üzere olduğu bir anda mecburen karşılık verir ama 'Sen cahilin tekisin. Yazıların zırva. İlim yok, ispat yok sende. Şahsım hakkında yazdıkların da hep uydurma ve iftira.' diyemez Cübbeli... Bir gürültü ile, bir oldu bitti ile, cemaatleri birbirine katmak pahasına kendini aradan çıkarıp, Mehmet Fahri Sertkaya'yı zor duruma düşürüp kurtulmak ister. Deli dolu bir adamdır kısaca mfs denilen Mehmet Fahri Sertkaya... Oralı bile olmaz ve 'Çık bir canlı yayına benimle beraber. Alayım boyunun ölçüsünü' diyerek karşılık verir ama altı ay geçer Cübbeli'den ses çıkmaz. Bunu fırsata çevirmek ister cemaatten topluca kovulmuş AKPKK terör ve ihanet örgütü sempatizanı sözde Süleymanlılar ve Cübbeli'yi çok muteber biri imiş gibi gösterip, mfs'yi karalamak isterler ve 'Sen cemaatler arasında fitne çıkarıyorsun' iftiraları atarlar. Merhum Arif Ahmet Denizolgun'un Cübbeli Ahmet Hoca denilen lüzumsuz şahıs hakkında açıkça 'Okumayın bu münafığın kitaplarını. Hatta evlerinize bile sokmayın' dediğini ispat eder mfs ve hevesleri kursaklarında kalır bir kez daha.. Mfs'nin kim olduğunu doğru şekli ile öğrenmek isteyenlerin, cemaatten topluca kovulmuş AKPKK'lilerin türlü yalanlarını, iftiralarını, pusularını detayları ile bilmesi gerekir. Son aylarda mevzu olan ve Mehmet Fahri Sertkaya'nın ya da Akademi Dergisi'nin Süleymanlılar cemaati tarafından yasaklandığını iddia eden metin de sahtedir. Bir genel internet yasaklamasının içine birileri, Akademi linklerini eklemiştir ve yine büyük bir pusu kurulmuştur mfs'ye... Mehmet Fahri Sertkaya bunu da ispat edince, haftalardır yine sesleri kesilmiştir bu fitneci pisliklerin... Yalancıların, tuzak kurucu adilerin... Büyük sözü dinlemeyen ve kovuldukları yerden bile gitmeyen samimiyetsiz sahtekarların...

Süleymanlılar cemaatinde yetişmiş birisidir Mehmet Fahri Sertkaya.. Her gerçek Süleymanlı gibi yalana, üçkağıda, sömürüye, zulme, aldatmaya, siyasi partili sisteme ya da demokratik seçim sistemine, Erdoğan'a, AKPKK'ye, bozuk tarikat ve cemaatlere, gizli Ermeni Devlet Bahçeli'ye ve daha binlerce şeye karşıdır. 

Şu kadar yazıda, özetlemeyi bile başaramadık. Kafanıza takılan şeyler varsa, bazı fitnecilerin yalanlarına aldanmış olduğunuzu düşünüyorsanız, isterseniz bir de mfs'ye sorun o meseleri, açıklama, ispat, delil isteyin önce... Sonra verin kararınızı...

MEHMET FAHRİ SERTKAYA'YA ULAŞIN. 

Mehmet Fahri Sertkaya, sosyal medya hesaplarında sık sık şu paylaşımı yapar: 


0554 360 56 66 benim cep numaram...

Yoğun olarak Telegram kullanıyorum. 


WhatsApp benzeri bir yazılım olan Telegram üzerinden, yedi senedir değişmemiş olan ve bütün dünyanın bilip ulaşabildiği 0554 360 56 66 numaralı cep telefonumdan herkes bana ulaşabilir. Bu mümkün olmuyorsa 'akademi2020@gmail.com' adresine mail atabilirsiniz. 

Bilinmesi gerekir ki, herkesle karşılıklı yazışacak, sohbet edecek vaktim maalesef yok. Selam, meram, sual, link, video v.s. gerekli her ne varsa, her şeyi içeren bir tek mesaj göndermeniz, mesajınızı kısa ama anlaşılır tutmanız, geri dönüş alma ihtimalinizi çok çok yükseltir. Sadece selam verip cevap bekleyenler, maalesef hep beklerler.

Telefonumu arayan yabancı numaralara hiç bakmam. Mutlaka benimle sesli görüşmeniz gerekiyorsa önce Telegram'dan ekleyip kendinizi tanıtıp mevzunun ehemmiyetini izah edebilirsiniz. Ya da SMS atıp kendinizi tanıtıp, mevzunun önemli olduğuna beni ikna edebilirsiniz. Sonra ararsınız ya da ben sizi ararım müsait olunca...

SOSYAL AĞLARDA MEHMET FAHRİ SERTKAYA YAYINLARINA ULAŞMAK İÇİN


Şu aşağıdaki etiketleri, sosyal medya platformalarının arama kutucuklarında aratarak, Mehmet Fahri Sertkaya yazılarına/paylaşımlarına kolayca ulaşabilirsiniz: 

#MehmetFahriSertkaya 
#AkademiDergisi 
#SpaceExplorerTV 
#SağlıklıYaşamTV 
#FetvaEmini 
#TıbbınKaranlıkYüzü
#PsikiyatrininKaranlıkYüzü
#HaberÖzelTV

#RengarenkTV
Blogger tarafından desteklenmektedir.